Dopełnienie zimowej casualowej stylizacji – rękawiczki męskie

Kompletowanie stylizacji męskich w zimie może być problematyczne – na pierwszym miejscu stawiamy wtedy na ciepło, a nie na wygląd. Są jednak sposoby, aby chroniąc się przed zimnem, wyglądać stylowo. Jednym z nich jest umiejętne dobieranie akcesoriów, takich, jak galanteria, szaliki, czy rękawiczki męskie.

Rękawiczki męskie – atrybut oficera

Archeolodzy pierwsze oznaki noszenia rękawiczek męskich odnaleźli już w starożytnym Egipcie – pełniły one wtedy jednak funkcję typowo pragmatyczną – chroniły dłonie przed urazami podczas wymagających prac manualnych. Następnie, wkroczywszy do kultury chrześcijańskiej, w średniowieczu stanowiły symbol władzy biskupiej. Dziś praktycznie wymarły, zawód rękawicznika nie tak dawno był bardzo intratną pracą – rękawiczki męskie bowiem stanowiły nieodłączną część munduru oficerskiego. Wojskowym śladem podążało wielu cywili, którzy, zauroczeni oficerską elegancją, naśladowali ich, zapożyczając rękawiczki męskie do ubioru codziennego. 

Dziś rękawiczki męskie straciły dawne wojskowe konotacje, a ich użycie sprowadziło się do czysto pragmatycznych celów: mają one chronić dłonie przed zimnem.

Jakie rękawiczki męskie wybrać? 

Odpowiedź brzmi oczywiście: to zależy. Zależy od rodzaju stylizacji, jaką planujesz. Do eleganckiego wełnianego płaszcza lepiej wybrać skórzane rękawiczki męskie z wysokiej jakości materiałów – zapewnią one nie tylko komfort termiczny, ale także wysmuklą sylwetkę, zwłaszcza ramiona, oraz będą dopełniać stylizację. Warto rozważyć, jaki kolor skóry wybrać podczas doboru rękawiczek – do niektórych stylizacji najlepiej pasowały będą czarne rękawiczki, jednak w wielu przypadkach świetnym wyborem będzie brązowa skóra. 

Do stylizacji casualowych zaś lepiej wybrać rękawiczki męskie tekstylne, które są mniej zobowiązujące – pasować będą zarówno do kurtki typu softshell, jak i modnych pufferów. W przypadku mody casualowej obowiązują mniej sztywne zasady doboru kolorów, warto jednak upewnić się, że zachowujemy spójność kolorystyczną. 

Rękawiczki męskie na prezent

Sezon świąteczny oznacza dla wielu osób godziny spędzone na rozmyślaniu, co sprawi, że ich najbliżsi, po otworzeniu prezentu, będą szczęśliwi i wdzięczni. Wybierając prezent, warto wybrać prezent praktyczny, który posłuży osobie obdarowanej przez lata. Myśląc o prezencie dla ojca, teścia, czy partnera, warto rozważyć rękawiczki męskie. Znając upodobania stylistyczne, wybrać możemy model dopasowany do gustu osoby, którą obdarowujemy. Czy ucieszy się z rękawiczek ze skóry licowej, czy lepiej sięgnąć po nubuk lub zamsz? Lepiej będzie postawić na zachowawcze, czarne rękawiczki, czy może lepszym wyborem będą rękawiczki w odważnych kolorach: beżowe, bordowe, granatowe? Wybór na rynku jest tak duży, że bez wątpienia będzie w stanie spełnić wymagania każdego obdarowywanego mężczyzny. 

Jak dbać o rękawiczki męskie?

Aby cieszyć się rękawiczkami przez lata, warto poświęcić raz na jakiś czas kilka minut na ich pielęgnację i konserwację. W przypadku rękawiczek skórzanych, sprawdzi się używanie kremu do pielęgnacji skór, dostępnego powszechnie w sklepach obuwniczych. Rękawiczki z zamszu czy nubuku zaś pielęgnujemy poprzez pranie ich w solonej wodzie oraz nakładanie na nie gliceryny. 

Rękawiczki męskie to nie tylko funkcjonalny dodatek chroniący przed zimnem – to także stylowy gadżet, który dopełni naszą stylizację. Warto poświęcić wyborowi rękawic chwilę, aby później cieszyć się ich jakością przez długie lata.

Posts created 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top