kamper

Podróżowanie kamperem – lepiej go kupić czy wynająć?

Podróżowanie kamperem to od kilku lat prawdziwy hit. To rozwiązanie doskonałe dla miłośników przygód, którzy nie chcą być uzależnieni od hoteli i pensjonatów. Kamper daje mnóstwo wolności. Trzeba jednak pamiętać, że pojazdy tego typu są dość drogie. Stąd też bardzo popularny jest ich wynajem, choć w okresie wakacyjnym znalezienie wolnego kampera może być bardzo trudne. Czy w takim razie opłaca się go wypożyczyć? Czy może jednak lepiej kupić go na własność?

Zależy od potrzeb

Osoby, które jeżdżą na wakacje na tydzień raz do roku najprawdopodobniej nie zrobią właściwego użytku z kampera. Przez większość roku będzie on po prostu stał na podwórku i tracił na wartości. Jeśli jednak ktoś może pozwolić sobie na częste urlopy albo gdy ma pracę, która nie wymaga jego fizycznej obecności w pracy… kamper może być dla niego świetnym rozwiązaniem. W takim wypadku warto wziąć szybkie kredyty i zamówić pojazd dla siebie, bo z pewnością będzie on wykorzystany. A może to właśnie on zachęci Cię do wynajęcia własnego mieszkania i udania się kamperem w szaloną podróż po Europie?

Kwestia inwestycji

Trzeba też pamiętać, że zakup kampera na własność może być rodzajem inwestycji. Jeśli będziesz używać go rzadko np. przez tydzień lub dwa w ciągu roku, to przez jego resztę możesz go wynajmować innym ludziom. Dzięki temu będziesz mieć dodatkowe źródło dochodu. Możesz pokryć nim wydatki związane z utrzymaniem kampera albo ratę kredytu. To doskonałe rozwiązanie dla ambitnych osób, które nie boją się zaryzykować i mają wystarczająco dużo kreatywności, by skutecznie szukać klientów. Oczywiście, by wynajmować swój pojazd, warto zadbać o odpowiednie jego ubezpieczenie oraz o to, by wraz z prawnikiem przygotować odpowiednie wzory umowy do podpisania przez klientów. Może to być bardzo pomocne, jeśli dojdzie do stłuczki z udziałem kampera. Wynajmowanie swojego pojazdu to świetny pomysł, ale nie można zapominać o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa prawnego. To rozwiązanie pozwoli Ci też nie martwić się już nigdy o to, czy zdążyłeś zarezerwować kamper w odpowiednim momencie i czy uda Ci się wyjechać nim na wakacje. 

Dokładnie taki jakiego chcesz

Z pewnością warto też zauważyć, że kiedy kupujesz pojazd na własność, to możesz sam wybrać jego wyposażenie. W przypadku kamperów mówimy o dużo większym wyborze akcesoriów, niż w przypadku zwykłych samochodów. Przy tym zakupie możesz zaszaleć i skompletować pojazd, który będzie ciekawą alternatywą dla Twojego zwykłego mieszkania. Możesz zdecydować się na wyposażenie go w kuchenkę mikrofalową, piekarnik, telewizor, Wi-Fi i inne udogodnienia. Możesz też wybrać wersję z panelami słonecznymi oraz rozkładanym zadaszeniem. Modne są także kampery z miejscem do przewozu rowerów. Warto też zauważyć, że jako klient możesz wybrać też ilość miejsc oraz detale wykończenia. Wypożyczając pojazd, nie możesz liczyć na taki luksus. Warto o tym pamiętać, żebyś mógł dobrze przygotować się do zakupu swojego nowego kampera i żebyś doskonale wiedział, na co spożytkować szybki kredyt.

Posts created 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top